• ×

  İlçe Başkanı

  AYDIN BAYRAKTAR

  Sürmene

  12.12.1960 Sürmene de doğdum. İlk ve orta öğrenimimi Sürmene’de, lise öğrenimimi ,1978-79 yılında Trabzon imam hatip lisesinde tamamladım. Lise yıllarında MTB de görev yaptım.Askerliğimi jandarma olarak yaptıktan sonra, İstanbul Sirkeci’de ticaret hayatıma başladım. 18 yıl İstanbul da ticaretle uğraştım. Bu dönem içerisinde de Refah Partisi İstanbul Beykoz ilçe teşkilatında görev yaptım. Daha sonra babamım vefatı dolayısıyla Sürmene ye dönmek zorunda kaldım. Sürmene de 50 yıldır esnaflık yapan babamın bıraktığı yerden görevi devraldım ve hallen daha esnaflık yapmaktayım. Aynı zamanda evli ve 3 çocuk babasıyım. AK Parti nin kuruluşunda; Refah partisinden ayrılarak AK Parti saflarında siyaset yapmaya karar verdim. O günden sonra da AK Parti ailesi içerisinde siyaset yapmaya başladım. 28 Mart 2004 yerel seçimlerinde AK Parti Sürmene ilçe belediye meclis üyesi seçildim. Bu dönem içerisinde Sürmene belediye başkan yardımcılığı yaptım. Daha sonra, 29.11.2008 de AK Parti Sürmene ilçe başkanlığına getirildim.Şu an 3. dönem ilçe başkanı olarak görev yapmaktayım. Halka hizmet Hak’ ka hizmet anlayışı ile çıktığım bu yolda bu güne kadar olduğu gibi bu günden sonrada Partimiz adına hangi görev uygun görülürse görülsün layıkıyla yapmaya devam edeceğim. Saygılarımla Aydın BAYRAKTAR

 • ×

  İlçe Başkanı

  CEVDET KARATAŞ

  Köprübaşı

  15.01.1977 Köprübaşı Güneşli Mahallesi doğumluyum. İlk Okulu Güneşli Köyü İlk Okulunda, Orta Öğrenimimi Trabzon Atatürk Orta öğretimde başlayıp Köprübaşı Lisesi Orta kısmında bitirdim. Askerlik görevimi yaptıktan hemen sonra kendimize ait olan marangoz atölyesinde çalışmaya başladım ve halen kendi işimde çalışmaktayım. 2004 Yılından bu güne Güneşli Mahallesi Muhtarlığı yapmaktayım. ( Üç Dönem ). Siyasete Ak Partide başladım. Partimizin yaptığı üçüncü olağan İlçe Kongresinde İlçe yönetim Kurulu Üyeliğine seçildim ve Üç Dönem Yerel Yönetimlerden Sorumlu İlçe Başkan Yardımcılığı Görevlerinde bulundum Evli ve üç çocuk babasıyım.

 • ×

  İlçe Başkanı

  EMRE AKGÜN

  Akçaabat

  1979 AKÇAABAT DOĞUMLUYUM. İLK VE ORTA ÖRENİMİMİ AKÇAABAT’TA TAMAMLADIM. 2004 YILINDE BEYKENT ÜNİVERSİTESİ İKTİSADİ VE İDARİ BİLİMLER İŞLETME BÖLÜMÜNDEN MEZUN OLDUM. KISA DÖNEM ER OLARAK VATANİ GÖREVİMİ TAMAMLADIM. EVLİ VE 1 ÇOCUK BABASIYIM.

 • ×

  İlçe Başkanı

  ENVER İSKENDEROĞLU

  Vakfıkebir

  1972 Yılında Vakfıkebir’de doğdum. İlk ver Orta tahsilimi Fevziye Köyünde yaptım. Vakfıkebir Lisesindeki Lise tahsilimin ardından Limme (Lise Mezunları Meslek Edindirme Kursu) projesi kapsamında 12 ay süre ile Ticaret Lisesi meslek derslerini alarak Ticaret Lisesi mezunu oldum. İskenderoğlu Koll.Şti deki çalışmamla pekiştirdiğim muhasebe eğitimim aile şirketinde muhasebe müdürü olarak görev almamı sağladı. Daha sonra Açık Öğretim Fakültesi Muhasebe Finansman Bölümüne kayıt yaptırdım. Fakat iş yoğunluğum nedeni ile ikinci yılda bıraktım. Üç yıl ertelettiğim askerlik görevime tecilimi bozarak 1993 yılının Kasım ayında başladım. 1995 yılında Hava Eğitim Komutanı Korgeneral İlhan KILIÇ’ın takdiriyle askerlik görevimi tamamladım. 1995 yılı Ağustos ayında evlendim. Biri 14, biri 2 yaşında iki oğlum var. Askerlik sonrası daha yoğun bir tempo ile iş hayatına sarıldım. Ailemle birlikte şirketi büyüterek üretim yapmaya ve yurt içindeki birçok büyük ve tanınmış firmaya İskenderoğlu markası ile ürün pazarlamaya başladım. İşimizden fırsat bulduğumuz zamanlarda Spor kulüpleri ve bazı dernekler vasıtası ile ilçeme hizmet etmeye çalıştım. Siyasetle tanışmam 2004 yılında Vakfıkebir İlçe teşkilatına yedek yönetici olarak yazılmakla başladı. 2008 yılına kadar hiçbir aktif görevde bulunmadım. 2008 yılında görevden alınan İlçe Yönetimi yerine yeni yönetim kurmakla görevlendirilen Serdar Hindistan’ın davetini aldım. Bu güne kadar dışarıdan destek olduğum İlçeme bu günden sonra siyasetin içinde aktif olarak hizmet etmek için daveti kabul ettim. Kurulan yeni yönetim Kurulunda Siyasi ve Hukuk İşleri Başkanı olarak görev aldım. Aynı görevimi ilçe konkresinden sonra devam ettirdim. 2010 yılı Ekim ayından itibaren istifa eden ilçe başkanının yerine bu görevi devraldım. Halen bu görevi devam ettirmekteyim.

 • ×

  İlçe Başkanı

  HARUN DEMİRCİ

  Beşikdüzü

  30.09.1956 tarihinde beşikdüzü ilçesi kutluca köyünde doğdum ilk öğrenimimi kutluca köyü ilkokulunda orta öğrenimimi beşikdüzü orta okulunda liseyi trabzon sanat enstitüsünde tamamlayarak türkiye demir çelik işletmeleri iskenderun demir çelik fabrikasında 5yıl çalıştıktan sonra rize eğitim enstitüsünü bititrerek sırasıyla sürmene yemişli, vakfıkebir deregözü ilkokulu ve vakfıkebir atatürk ilköğretim okulunda görev yaptım. 1995 yılında beşikdüzü sabancı öğretmen evine idareci olarak atandım 2001 yılına kadar burada görev yaptıktan sonra 2001 yılında emekli oldum. 2004 yılında beşikdüzü belediye meclisi üyesi adayı oldum. daha sonra ak parti beşikdüzü ilçe teşkilatında görev aldımilçe sekreterliği,ilçe siyasi ve hukuk işleri başkanlığı görevlerinde bulundum 2009 yılında ak parti il genel meclisi üyesi olarak seçildim.2010 yılında ak parti beşikdüzü ilçe başkanlığına atandım.hem ilçe başkanlığı ve hemde il genel meclisi üyeliği görevlerini birlikte yürüttüm 2011 yılı ocak ayında konrede tekrar ilçe başkanlığına seçildim .2014 yılı aralık ayında ki konremizde tekrar ikinci kez ilçe başkanlığına seçildim halen bu görevime devam etmekteyim.evli ve 3 çocuk babasıyım.

 • ×

  İlçe Başkanı

  MEHMET HAKAN TERZİOĞLU

  Of

  01.09.1971 YILINDA OFTA DOĞDUM EVLİ VE 3 ÇOÇUK BABASIYIM EĞİTİMİM LİSE 1 DEN TERK PARTİNİN AK PARTİNİN KURULUŞUNDA OF BALLICA BELDE YÖNETİM KURULUNDA GÖREV ALDIM 2010 YILINDA İL YÖNETİMİNE GİRDİM 6 AY SONRA İL BAŞKAN YARDIMCISI OLARAK GÖREV YAPTIM. 2 DÖNEMTİR OF İLÇE BAŞKANLIĞI YAPMAKTAYIM

 • ×

  İlçe Başkanı

  MEHMET YAKUPOĞLU

  Tonya

  1951  YILINDA TONYADA DÜNYAYA GELDİM .İLK OKULU TONYADA ORTA OKULU TRABZON ATATÜRK ORTA OKULUNDA ,LİSEYİ TRABZON İMAM -HATİP LİSESİNDE OKUDUM. 1969 YILINDA VAKFIKEBİR İLÇESİNDE ARAPÇA OKUDUM İKİ SENE SONRA ASKERLİK GEREVİMİ YAPTIKTAN SONRA TONYA İLÇEMDE ESNAFLIK YAPTIM. BU ESNADA BİR ÇOK KURULUŞ VE DERNEKLERDE BAŞKAN VE BAŞKAN YARDIMCISI OLARAK ÇALIŞTIM.1984 YILINDA İMAM- HATİPLİĞİNE ATANDIM 2005 YILINDA DA EMEKLİ OLDUM. DİYANEDE BAĞLI BİR ŞİRKETLE HAC VE ÜMRE İŞLERİYLEDE GÖREVLİYİM. TONYA AK PARTİ İLÇE TEŞKİLAT BAŞKANLIĞIN DAN 27.09.2008 YILINDA İLÇE BAŞKANLIĞINA SEÇILDİM  EVLİYİM.

 • ×

  İlçe Başkanı

  MURAT TOPKARA

  Şalpazarı

  15.01.1964 TARİHİNDE ŞALPAZARI’NDA DOĞDUM. İLKOKULU ÜZÜMÖZÜ KÖYÜNDE, ORTAOKULU ŞALPAZARI’NDA, LİSEYİ BEŞİKDÜZÜ TİCARET LİSESİNDE BİTİRDİM. ÜNİVERSİTEYİ ANADOLU ÜNİVERSİTESİ İKTİSAT FAKÜLTESİNDE TAMAMLADIM. 1988 YILINDA TARIM KREDİ KOPERATİFLERİ TRABZON BÖLGE MÜDÜRLÜĞÜNDE İŞE GİRDİM VE BÖLGE MÜDÜR YARDIMCILIĞI GÖREVİNİ YÜRÜTMEKTE İKEN 31.01.2014 TARİHİNDE EMEKLİYE AYRILDIM. ŞU ANDA ŞALPAZARLILAR DERNEĞİNDE BAŞKAN YARDIMCISI OLARAK GÖREV YAPMAKTAYIM.

 • ×

  İlçe Başkanı

  MUSTAFA PEHLİVAN

  Yomra

  1955 yılında Trabzon Yomra ilçesinde doğdu.İlk ve ortaokulu Yomrada,liseyi Trabzon Lisesinde okudu.1970de Ege Üniversitesi İktisadi ve Ticari bilimler Fakültesi Ekonomi Bölümünü bitirdi.1982de Tokat'ta kısa dönem askerlık yaptı.Beş cocuk babasıdır.1999-2004e kadar Belediye Meclis üyeliği yaptı.Ak Parti kurulusunda Yomra İlçe Yönetiminde Teşkilat Başkanlığı 2004de Trabzon İl Teşkilat Başkanlığı görevinde bulundu.209-2011 yılları arasında Yomra İlçe Başkanlığı yaptı.2014 Şubat ayında atama ile tekrar İlçe Başkanlığına getirildi.26 Aralık 2014 de kongre ile İlçe Başkanı seçilerek göreve devam etmektedir.

 • ×

  İlçe Başkanı

  ŞABAN BIYIK

  Araklı

  01.04.1977 Araklı Erenler doğumlu 1999 Araklı İmam Hatib Mezunu 2004 Bakü Devlet Ünüversitesi Çağdaş Türk Lehçeleri Türk Dili Edebiyatı Mezunu 2010 Akparti Trabzon Yönetim Kurulu Üyesi aktif olarak Turizim sökterinde faliyet gösteriyor evli 1 Çocuk Babası

 • ×

  İlçe Başkanı

  SALİH ÖZTEL

  Hayrat

  18.06.1978 TRABZONOF DA DOĞDUM İLKOKUL HAYRATTA ORTAOKULU OF TA 2 YIL KURAN KURSUNA GİTTİM 1999 DA ARTVİN HOPA İMAM HATİP LİSESİNİ BİTİRDİM ANADOLU ÜNİVERSİTESİ İLAHİYAT FAKÜLTESİ ÖN LİSANS OKUDUM 2002 DE AK PARTİDE KURUCU 2003 DEN 2007 YE KADAR HAYRAT İLÇE GENÇLİK KOLLARI BAŞKANLIĞI YAPTIM 2007 2009 YILLARINDA ASKERLİK YAPTIM 2010 YILINDA TRABZON HAYRAT İLÇE BAŞKANLIĞINA BAŞLADIM HALEN DEVAM ETMEKTEYİM.EVLİ VE BİR ÇOCUK BABASIYIM

 • ×

  İlçe Başkanı

  SEDAT KONGUR

  Maçka

  01.07.1960 MAÇKA DOĞUMLUYUM.TRABZON İMAM HATİP LİSESİ'NDE OKUDUM.AK PARTİ KURULUŞUNDAN BERİ ÇEŞİTLİ KADEMELERDE GÖREV YAPTIM.4 DÖNEM İLÇE BAŞKAN YARDIMCILIĞI, SON BİR BUÇUK YILDIR İLÇE BAŞKANLIĞI YAPMAKTAYIM.KENDİ İŞ YERİM DE TİCARETLE UĞRAŞIYORUM. EVLİ VE ÜÇ ÇOCUK BABASIYIM.

 • ×

  İlçe Başkanı

  ŞENOL AKPINAR

  Düzköy

  1979 YILINDA AKÇAABAT’TA DOĞDUM. İLK, ORTA VE LİSE ÖĞRENİMİMİ DÜZKÖY’DE TAMAMLADIM. 1999 YILINDA MARMARA ÜNİVERSİTESİ ECZACILIK FAKÜLTESİNDEN MEZUN OLDUM. 2000-2001 YILLARINDA VATANİ GÖREVİMİ TAMAMLADIM. 2001 YILINDA SERBEST ECZACILIĞA BAŞLADIM. HALEN DÜZKÖY İLÇESİNDE PINAR ECZANESİNİ İŞLETMEKTEYİM. EVLİ VE 2 ÇOCUK BABASIYIM.

 • ×

  İlçe Başkanı

  TEMEL ALTUNBAŞ

  Ortahisar

  1969 TRABZON DA DÜNYA GELDİ İLK OKUL VE İLKÖĞRETİMİ TRABZON MERKEZDE OKUDU 1987-1988 İMAMATİP LİSESİ MEZUN OLDU 1191-1992 ANKARA ÜNİVERSİTESİ SİYASİ BİLİMLER FAKÜLTESİ MEZUNU 1994 YILINDAN BERİ SERBEST TİCARETLE UĞRAŞMAK DA 2004-2010 YILINA KADAR AK PARTİ MERKEZ İLÇE BAŞKANLIĞINDA BAŞKAN YARDIMCILIĞI YAPTI 2012 YILINDA AK PARTİ MERKEZ İLÇE BAŞKANI OLDU 2013 YILINDA TRABZON BÜYÜKŞEHİR OLMASI MÜNASEBETİYLE ORTAHİSAR İLÇE BAŞKANLIĞINA ATANDI 2014 YILINDA ORTAHİSAR İLÇE KURUCU BAŞKANI OLDU

 • ×

  İlçe Başkanı

  TEMEL ŞİMŞEK

  Çaykara

  1968 YILINDA ÇAYKARA AKDOĞAN KÖYÜNDE DÜNYAYA GELDİ.İLKOKULU ÇAYKARA ZEKİBİLGEDE ORTAOKUL VEİMAMHATİP LİSESİNİ ÇAYKARADA TAMAMLADI.2000 YILINDA ASKERLİK GÖREVİNİ ADANA ASKERİ HASTAHANESİNDE TAMAMLADI.ÇAYKARA İHL MEZUNLARI DERNEĞİ ÇAYKARA KIZILAY DERNEĞİ AKDOĞAN KÖYÜ KALKINDIRMA DERNEĞINI HALEN BAŞKANLLIKLARINI YAPMAKTAYIM.SİYASTE GİRİŞİM AK PARTİ İLE OLMUŞTUR.2008 YILINDA YAPILAN İLÇE BAŞKANLIĞI KONGRESİNDE İLÇE BAŞKANI OLDUM.2012 YAPILAN İLÇE BAŞKANLIĞI KONGRESİNDE İKİNCİ KEZ İLÇE BAŞKANLIĞINA SEÇİLDİM.İLÇE BAŞKANIMIZ EVLİ VE İKİ ÇOCUK BABASIDIR.İNGİLİZCE VE RUMCA BİLİYOR.ÇAYKARA MERKEZE MAHALLESİNDE İGAMET ETMEKDETİR.

 • ×

  İlçe Başkanı

  TOLGA ŞENGÜL

  Arsin

  01.02.1982 Tarihinde Trabzon ili Arsin İlçesi Cumhuriyet mahallesinde doğdum. İlkokulu Rize ve Trabzon da, Ortaokulu Trabzon Kanuni ortaokulunda, Liseyi Erzincan fen Lisesi ve Trabzon Lisesinde tamamladım.2005 yılında Ankara Gazi Üniversitesi Diş Hekimliği Fakültesinden mezun oldum. Askerliğimi İzmir Gaziemir de yaptım. 2012 yılında Ak parti Arsin İlçe Başkanlığı yönetimine seçildim. 5. olağan kongre sonucu 2014 yılında ilçe başkanlığı görevine seçildim. Kendime ait muayenemde mesleğimi yapmaktayım. Evli ve bir erkek çocuk sahibiyim.

 • ×

  İlçe Başkanı

  ZEKERİYA KARAÇENGEL

  Çarşıbaşı

  1970 Çarşıbaşı fenerköyünde Doğdu.eğitimini ilçede tamamladı.1990-92 yıllarında askerliğini yaptı.1993-96 Yılları Arasında Ülkü oçaklığı başkanlığı ile aktif siyasete başladı.1997 28 Şubat Sürecinde refah partisine üye oldu.fazilet partisinin ilçe Yönetimi'nde görev Aldı.ak partinin Kuruluşundan 2007 Yılına kadar ilçe Yön krl Üyeliği ve teşkilat bşklığını yürüttü.aynı yıl ilçe bşklığna atandı.3.dönemdir ilçe Bşk Görevini yürütmektedir.küçük ev tekstil ortağıdır.medeni hali bekardır.

 • ×

  İlçe Başkanı

  ZEKİ AVNİ USTA

  Dernekpazarı

  1977 yılında Trabzon'un Dernekpazarı ilçesinde dünyaya geldi. İlk, Orta, Lise Öğretimini Dernekpazarı'nda Tamamladı.1997-1998 Yılları arasında Vatani görevini Bingöl’de tamamladı. Aktif Siyasete Ak Partide başladı. 2002 yılında Ak Parti Dernekpazarı Gençlik Kolları Kurucu Başkanlığı Görevine Getirildi. 3 Dönem Gençlik Kolları Başkanlığı yaptı.2002-2007 ve 2004 yerel seçimlerinde İlçe SKM Başkanlığı yaptı. Gençlik Kolları Başkanlığı yaparken istifa ederek ilçe başkanlığına aday oldu. 07/09/2008 Tarihinde yapılan Dernekpazarı 3. Olağan Kongresinde ilçe başkanlığına seçildi. 11.02.2012 Tarihinde yapılan 4.olağan kongresinde yeniden ikinci kez ilçe başkanlığına seçildi.2014 yerel seçimler için İlçe Başkanlığı görevinden istifa ederek Belediye Başkan aday adayı oldu.Şubat 2014'de yeniden İlçe Başkanlığı görevine atandı.14.11.2014 Tarihinde yapılan 5.olağan kongresinde üçüncü kez İlçe Başkanlığına seçildi. Ak Partinin açmış olduğu siyaset akademisini bitirdi. İlçe Başkanımız Zeki Avni Usta Dernekpazarı Yenicami Mahallesinde İkamet Etmektedir.