• ×

  İlçe Başkanı

  ABDULLAH AKGÜL

  Dernekpazarı

  Dernekpazarı Çayırbaşı mahallesinde 1973 tarihinde dünyaya geldim. İlkokulu Ormancık mahallesinde Orta Okulu Dernekpazarı Orta Okulunda Liseyi ise Trabzon Lisesinde okudum. Üniversiteyi Azerbeycan Tıp Üniversitesi Diş Hekimliği Fakültesini 2000 tarihinde bitirdim. 10 yıl Bakü'de kendi muayene hanemi açıp işlettim. 2010 yılında Türkiye'ye kesin dönüş yaparak Dernekpazarı'na yerleşerek hala aynı mesleği devam etmekteyim. Evliyim 3 çocuk sahibiyim. Çeşitli Sivil toplum kuruluşlarında çeşitli görevlerde bulundum.

 • ×

  İlçe Başkanı

  AVNİ ADANUR

  Yomra

  1976 YILINDA YOMRADA DOĞDUM. İLKOKULU ÖZDİL KÖYÜN DE ,ORTAOKULU TRABZON KANUNİ ORTAOKULUNDA ,LİSEYİ AFFAN KİTAPCIOĞLU LİSESİNDE OKUDUM.1994 YILINDA BERİ OTOBÜS İŞLETMECİLİĞİ (NAKLİYACİ)OLARAK TİCARİ FAALİYETİMİ SÜRDÜRMEKTEYİM.2002-2005 YILLARINDA ÖZDİL BELDESİ AK PARTİ GENÇLİK KOLLARI KURUCU BAŞKANI,2005-2008 YILLARINDA AK PARTİ ÖZDİL BELDE BAŞKANI,2008-2014 YILLARINDA AK PARTİ YOMRA İLÇE TEŞKİLATINDA HALKLA İLİŞKİLER VE AR-GE BİRİM BAŞKANLIĞI GÖREVLERİNDE BULUNDUM.2014 YEREL SEÇİMLERİ İÇİN İLÇE TEŞKİLATINDIN AYRILARAK BELEDİYE MECLİS ÜYELİĞİNE SEÇİLDİM.4 YILA YAKIN AK PARTİ YOMRA BELEDİYE MECLİS GRUBU SEKRETERLİĞİ YAPTIM.YOMRA SPOR KULÜBÜNDE YÖNETİCİLİK ,ÖZDİL OTO DERNEĞİNDE BAŞKAN YARDIMCILIĞI ,ÖZDİL CAMİİ VE KURANKURSU DERNEĞİNDE DENETLEME KURULUBAŞKANLIĞI,ÖZDİLSPOR KULUBUNDE DENETLEME KURULU ÜYELİĞİ GÖREVLERİME DEVAM ETMEKTEYİM.

 • ×

  İlçe Başkanı

  CAFER KÖROĞLU

  Tonya

  10.03.1960 yılında TONYA’ da doğdu. İlkokulu Şehit Ayhan Güner İlkokulunda, Ortaokulu Tonya Lisesinde tamamladı. Vatani görevini 1982 yılında VAN ilinin Erçiş ilçesinde ifa ettikten sonra, 1983 yılında Suudi Arabistan’a giderek muhtelif inşaat firmalarında satın alma ve pazarlama müdürlüğü görevlerinde bulundu. Daha sonra aynı sektörde iş hayatını devam ettirerek 2007 yılında emekli oldu. Bir çok STK’ da kurucu başkanlık ve yönetim kurulu üyeliği görevlerinde bulundu, Tonya ilçesinde düzenlenen her türlü sosyal, kültürel ve folklorik faaliyetlerde Komite Başkanlığı ve Komite Üyeliği yaptı. Ayrıca Emlak Kıymet Takdir ve Kadastro Komisyonlarında Bilirkişilik görevini halen sürdürmektedir. Yine ilçemizin en büyük mahallelerinden biri olan Kaleönü Mahallesinde uzun yıllar İhtiyar Heyeti Görevinde bulundu. 2009 yılında yapılan Ak Parti Trabzon İl Başkanlığı Kongresinde Milletvekili Muhammet BALTA Başkanlığında oluşturulan listede Yönetim Kurulu Üyeliğine aday oldu. Ak Parti Tonya 3. Olağan Kongresinde İlçe Başkan Adayı, 2014 yılında yapılan Ak Parti Tonya Olağan Kongresinde Yönetim Kurulu Üyeliğine seçilerek Siyasi ve Hukuki İşler Başkanlığına seçildi. 1 Kasım 2015- 26.Dönem Milletvekilliği Seçimlerinde ve 16 Nisan 2017 tarihinde yapılan Anayasa Referandumunda SKM Başkanlığı yaptı. Orta derecede Arapça bilmekte, evli ve 10 Çocuk Babasıdır.

 • ×

  İlçe Başkanı

  EMRE AKGÜN

  Akçaabat

  1979 AKÇAABAT DOĞUMLUYUM. İLK VE ORTA ÖRENİMİMİ AKÇAABAT’TA TAMAMLADIM. 2004 YILINDE BEYKENT ÜNİVERSİTESİ İKTİSADİ VE İDARİ BİLİMLER İŞLETME BÖLÜMÜNDEN MEZUN OLDUM. KISA DÖNEM ER OLARAK VATANİ GÖREVİMİ TAMAMLADIM. EVLİ VE 1 ÇOCUK BABASIYIM.

 • ×

  İlçe Başkanı

  ENVER İSKENDEROĞLU

  Vakfıkebir

  1972 Yılında Vakfıkebir’de doğdum. İlk ver Orta tahsilimi Fevziye Köyünde yaptım. Vakfıkebir Lisesindeki Lise tahsilimin ardından Limme (Lise Mezunları Meslek Edindirme Kursu) projesi kapsamında 12 ay süre ile Ticaret Lisesi meslek derslerini alarak Ticaret Lisesi mezunu oldum. İskenderoğlu Koll.Şti deki çalışmamla pekiştirdiğim muhasebe eğitimim aile şirketinde muhasebe müdürü olarak görev almamı sağladı. Daha sonra Açık Öğretim Fakültesi Muhasebe Finansman Bölümüne kayıt yaptırdım. Fakat iş yoğunluğum nedeni ile ikinci yılda bıraktım. Üç yıl ertelettiğim askerlik görevime tecilimi bozarak 1993 yılının Kasım ayında başladım. 1995 yılında Hava Eğitim Komutanı Korgeneral İlhan KILIÇ’ın takdiriyle askerlik görevimi tamamladım. 1995 yılı Ağustos ayında evlendim. Biri 14, biri 2 yaşında iki oğlum var. Askerlik sonrası daha yoğun bir tempo ile iş hayatına sarıldım. Ailemle birlikte şirketi büyüterek üretim yapmaya ve yurt içindeki birçok büyük ve tanınmış firmaya İskenderoğlu markası ile ürün pazarlamaya başladım. İşimizden fırsat bulduğumuz zamanlarda Spor kulüpleri ve bazı dernekler vasıtası ile ilçeme hizmet etmeye çalıştım. Siyasetle tanışmam 2004 yılında Vakfıkebir İlçe teşkilatına yedek yönetici olarak yazılmakla başladı. 2008 yılına kadar hiçbir aktif görevde bulunmadım. 2008 yılında görevden alınan İlçe Yönetimi yerine yeni yönetim kurmakla görevlendirilen Serdar Hindistan’ın davetini aldım. Bu güne kadar dışarıdan destek olduğum İlçeme bu günden sonra siyasetin içinde aktif olarak hizmet etmek için daveti kabul ettim. Kurulan yeni yönetim Kurulunda Siyasi ve Hukuk İşleri Başkanı olarak görev aldım. Aynı görevimi ilçe konkresinden sonra devam ettirdim. 2010 yılı Ekim ayından itibaren istifa eden ilçe başkanının yerine bu görevi devraldım. Halen bu görevi devam ettirmekteyim.

 • ×

  İlçe Başkanı

  HAKAN KOCAMAN

  Çarşıbaşı

  1976 YILINDA TRABZONDA DOĞDUM İLK ORTA VE LİSE ÖĞRENİMİMİ TRABZONDA TAMAMLADIKTAN SONRA 1998 YILINDA ATATÜRK ÜNİVERSİTESİ MÜHENDİSLİK FAKÜLTESİ İNŞAAT MÜHENDİSLİĞİ BÖLÜMÜNDE ÜNİVERSİTE EĞİTİMİME BAŞLADIM 1998 YILINDA ÜNİVERSİTEDEN MEZUN OLDUM.VATANİ GÖREVİMİ YEDEK SUBAY OLARAK ANKARA VE SAKARYA İLLERİNDE TAMAMLADIM.2001 YILINDA KENDİME AİT İNŞAAT,PROJE,TAAHHÜT ALANINDA FAALİYET GÖSTEREN AR-HA MÜH.İNŞ.TAAH.TUR.NAK.TİC.LTD.ŞTİ Nİ KURDUM VE HALEN BU ŞİRKET ADI ALTINDA SERBEST TİCARET FAALİYETİ GÖSTERİYORUM.2002 YILINDAN BU YANA AK PARTİMİZİN ÇEŞİTLİ KADEMELERİNDE YÖNETİCİ OLARAK GÖREV YAPTIM.30 MART 2014 YEREL YÖNETİM SEÇİMLERİNDE ÇARŞIBAŞI İLÇEMİZDEN BÜYÜKŞEHİR BELEDİYE MECLİSİ ÜYESİ OLARAK SEÇİLDİM.EVLİ VE 1 KIZ ÇOCUĞU BABASIYIM.

 • ×

  İlçe Başkanı

  HARUN DEMİRCİ

  Beşikdüzü

  30.09.1956 tarihinde beşikdüzü ilçesi kutluca köyünde doğdum ilk öğrenimimi kutluca köyü ilkokulunda orta öğrenimimi beşikdüzü orta okulunda liseyi trabzon sanat enstitüsünde tamamlayarak türkiye demir çelik işletmeleri iskenderun demir çelik fabrikasında 5yıl çalıştıktan sonra rize eğitim enstitüsünü bititrerek sırasıyla sürmene yemişli, vakfıkebir deregözü ilkokulu ve vakfıkebir atatürk ilköğretim okulunda görev yaptım. 1995 yılında beşikdüzü sabancı öğretmen evine idareci olarak atandım 2001 yılına kadar burada görev yaptıktan sonra 2001 yılında emekli oldum. 2004 yılında beşikdüzü belediye meclisi üyesi adayı oldum. daha sonra ak parti beşikdüzü ilçe teşkilatında görev aldımilçe sekreterliği,ilçe siyasi ve hukuk işleri başkanlığı görevlerinde bulundum 2009 yılında ak parti il genel meclisi üyesi olarak seçildim.2010 yılında ak parti beşikdüzü ilçe başkanlığına atandım.hem ilçe başkanlığı ve hemde il genel meclisi üyeliği görevlerini birlikte yürüttüm 2011 yılı ocak ayında konrede tekrar ilçe başkanlığına seçildim .2014 yılı aralık ayında ki konremizde tekrar ikinci kez ilçe başkanlığına seçildim halen bu görevime devam etmekteyim.evli ve 3 çocuk babasıyım.

 • ×

  İlçe Başkanı

  HÜSEYİN AZİZOĞLU

  Sürmene

  • 1996 yılında Yıldız Teknik Üniversitesi Makina Mühendisliği bölümünden mezun olduktan sonra aynı yıl İstanbul'da “Tesisan Asansör Ltd. Şti.”nde ortak olarak iş hayatına başladı. • 1999 yılı Haziran ayında Sürmene'de Mühendislik ve Asansör Montaj Bakım faaliyetlerini yürütmek üzere “ATS Müh. Ve Petrol Ürünleri” adlı firmayı kurarak iş hayatına devam etmiştir. • Aynı dönemde aile şirketi olan “Mustafa Azizoğlu Petrol İnş. Tur. Tic. Ltd. Şti.” de akaryakıt istasyonu işletmeciliğinin idaresini devraldı. • 2013 yılında Trabzon–Araklı Kalecik mevkiinde “Yalı Petrol İnş. Tur. Tic. Ltd. Şti.”ni kurarak ikinci akaryakıt istasyonunu açarak ticari faaliyetine devam etmiştir. • Halen mühendislik, akaryakıt, asansör ve inşaat sektörlerinde iş hayatını sürdürmektedir. • 2005 yılından itibaren Adalet ve Kalkınma Partisi Trabzon–Sürmene Teşkilatı üyesi olarak özveriyle tüm seçim çalışmalarına katılmıştır. • Hüseyin Azizoğlu’nun babası merhum Mustafa Azizoğlu 2007–2009 tarihleri arasında Adalet ve Kalkınma Partisi’nden Sürmene Belediye Başkanı olarak görev yapmış olup tüm seçim çalışmalarında etkin görevler almıştır. • Mart–2014 yılı mahalli seçimlerinde Adalet ve Kalkınma Partisi'nden Sürmene Belediye Meclis Üyesi ve Trabzon Büyükşehir Belediye Meclis Üyesi seçilerek görevine devam etmektedir. • Makina Mühendisleri Odası Trabzon Şubesinde Yönetim Kurulu Üyeliği yapmış olup görev süresi boyunca birçok komisyonda görev almıştır. Halen Makina Mühendisleri Odası Trabzon Şubesi’nde Asansör Komisyonu Başkanlığı görevine devam etmektedir. • 2013–2015 yılları arasında 1461 Trabzonspor Kulübü Başkan Yardımcılığı görevinde bulunmuştur. • Türk Dünyası Mühendisler ve Mimarlar Birliği Trabzon Şube Yönetim Kurulu Üyesidir. • Trabzon Ticaret ve Sanayi Odası Akaryakıtçılar ve LPG 31. Grup Komite Üyeliğine 2 dönemdir devam etmektedir. • 2008 yılından itibaren PÜİS (Petrol Ürünleri İşverenler Sendikası) Trabzon Şube Başkan Yardımcılığı ve Şube Sekreterliği görevi devam etmektedir. • 2013–2017 tarihleri arasında SÜRSİAD (Sürmene Sanayici İşadamları Derneği) Başkan Yardımcığı görevinde bulunmuş olup Temmuz–2017’de yapılan Genel Kurul’da Dernek Başkanı olarak seçilmiş olup görevine devam etmektedir. Hüseyin Azizoğlu, halkın her kesimiyle iç içe bir yaşam sürmekte olup, sporda ve kültürün her dalında kurduğu güçlü bağlarını, siyasi kimliğiyle de pekiştirerek sürdürmektedir.

 • ×

  İlçe Başkanı

  MEHMET HAKAN TERZİOĞLU

  Of

  01.09.1971 YILINDA OFTA DOĞDUM EVLİ VE 3 ÇOÇUK BABASIYIM EĞİTİMİM LİSE 1 DEN TERK PARTİNİN AK PARTİNİN KURULUŞUNDA OF BALLICA BELDE YÖNETİM KURULUNDA GÖREV ALDIM 2010 YILINDA İL YÖNETİMİNE GİRDİM 6 AY SONRA İL BAŞKAN YARDIMCISI OLARAK GÖREV YAPTIM. 2 DÖNEMTİR OF İLÇE BAŞKANLIĞI YAPMAKTAYIM

 • ×

  İlçe Başkanı

  MUHAMMET SELÇUK

  Çaykara

  01.04.1966 Çaykara’da doğdum. İlk ve Ortaöğrenimimi Çaykara’da tamamladım. Kerestecilik Ahşap Sanayi işinden emekli oldum. 15 yıldır devam eden Çaykara Kaymakamlık Sosyal Yardımlaşma Vakfı’nda mütevelli heyet üyeliğim, Ay Işığı Hayır Derneği Yönetim kurulu üyeliği, 2004-2009 DP Meclis üyeliği. 2009 AK Parti Meclis Üyeliği, 2014-2017 AK Parti Çaykara İlçe teşkilatı Yönetim kurulu üyeliğini yaptım.Evli ve 3 çocuk babasıyım.

 • ×

  İlçe Başkanı

  ORHAN ERDOĞAN

  Köprübaşı

  1961 yılında Köprübaşı ilçesi Gündoğan mahallesinde doğdum.İlk ve orta eğitimimi burada, lise eğitimini Sürmen Lisesi’nde tamamladım. Ardından askerlik dönüşü kendi işimi kurarak mobilya imalatı ve satışı yanında nakliyat işleri ile iştigal ettim. 2004-2014 yılları arasında Gündoğan mahallesi muhtarlığı yaptım.2015 yılından beri AK Parti Gündoğan Mahallesi mahalle başkanlığı görevini yürütmekteyim.Evli ve beş çocuk babasıyım.

 • ×

  İlçe Başkanı

  ŞABAN BIYIK

  Araklı

  01.04.1977 Araklı Erenler doğumlu 1999 Araklı İmam Hatib Mezunu 2004 Bakü Devlet Ünüversitesi Çağdaş Türk Lehçeleri Türk Dili Edebiyatı Mezunu 2010 Akparti Trabzon Yönetim Kurulu Üyesi aktif olarak Turizim sökterinde faliyet gösteriyor evli 1 Çocuk Babası

 • ×

  İlçe Başkanı

  SALİH ÖZTEL

  Hayrat

  18.06.1978 TRABZONOF DA DOĞDUM İLKOKUL HAYRATTA ORTAOKULU OF TA 2 YIL KURAN KURSUNA GİTTİM 1999 DA ARTVİN HOPA İMAM HATİP LİSESİNİ BİTİRDİM ANADOLU ÜNİVERSİTESİ İLAHİYAT FAKÜLTESİ ÖN LİSANS OKUDUM 2002 DE AK PARTİDE KURUCU 2003 DEN 2007 YE KADAR HAYRAT İLÇE GENÇLİK KOLLARI BAŞKANLIĞI YAPTIM 2007 2009 YILLARINDA ASKERLİK YAPTIM 2010 YILINDA TRABZON HAYRAT İLÇE BAŞKANLIĞINA BAŞLADIM HALEN DEVAM ETMEKTEYİM.EVLİ VE BİR ÇOCUK BABASIYIM

 • ×

  İlçe Başkanı

  SEDAT KONGUR

  Maçka

  01.07.1960 MAÇKA DOĞUMLUYUM.TRABZON İMAM HATİP LİSESİ'NDE OKUDUM.AK PARTİ KURULUŞUNDAN BERİ ÇEŞİTLİ KADEMELERDE GÖREV YAPTIM.4 DÖNEM İLÇE BAŞKAN YARDIMCILIĞI, SON BİR BUÇUK YILDIR İLÇE BAŞKANLIĞI YAPMAKTAYIM.KENDİ İŞ YERİM DE TİCARETLE UĞRAŞIYORUM. EVLİ VE ÜÇ ÇOCUK BABASIYIM.

 • ×

  İlçe Başkanı

  ŞENOL AKPINAR

  Düzköy

  1979 YILINDA AKÇAABAT’TA DOĞDUM. İLK, ORTA VE LİSE ÖĞRENİMİMİ DÜZKÖY’DE TAMAMLADIM. 1999 YILINDA MARMARA ÜNİVERSİTESİ ECZACILIK FAKÜLTESİNDEN MEZUN OLDUM. 2000-2001 YILLARINDA VATANİ GÖREVİMİ TAMAMLADIM. 2001 YILINDA SERBEST ECZACILIĞA BAŞLADIM. HALEN DÜZKÖY İLÇESİNDE PINAR ECZANESİNİ İŞLETMEKTEYİM. EVLİ VE 2 ÇOCUK BABASIYIM.

 • ×

  İlçe Başkanı

  TEMEL ALTUNBAŞ

  Ortahisar

  1969 TRABZON DA DÜNYA GELDİ İLK OKUL VE İLKÖĞRETİMİ TRABZON MERKEZDE OKUDU 1987-1988 İMAMATİP LİSESİ MEZUN OLDU 1191-1992 ANKARA ÜNİVERSİTESİ SİYASİ BİLİMLER FAKÜLTESİ MEZUNU 1994 YILINDAN BERİ SERBEST TİCARETLE UĞRAŞMAK DA 2004-2010 YILINA KADAR AK PARTİ MERKEZ İLÇE BAŞKANLIĞINDA BAŞKAN YARDIMCILIĞI YAPTI 2012 YILINDA AK PARTİ MERKEZ İLÇE BAŞKANI OLDU 2013 YILINDA TRABZON BÜYÜKŞEHİR OLMASI MÜNASEBETİYLE ORTAHİSAR İLÇE BAŞKANLIĞINA ATANDI 2014 YILINDA ORTAHİSAR İLÇE KURUCU BAŞKANI OLDU

 • ×

  İlçe Başkanı

  TOLGA ŞENGÜL

  Arsin

  01.02.1982 Tarihinde Trabzon ili Arsin İlçesi Cumhuriyet mahallesinde doğdum. İlkokulu Rize ve Trabzon da, Ortaokulu Trabzon Kanuni ortaokulunda, Liseyi Erzincan fen Lisesi ve Trabzon Lisesinde tamamladım.2005 yılında Ankara Gazi Üniversitesi Diş Hekimliği Fakültesinden mezun oldum. Askerliğimi İzmir Gaziemir de yaptım. 2012 yılında Ak parti Arsin İlçe Başkanlığı yönetimine seçildim. 5. olağan kongre sonucu 2014 yılında ilçe başkanlığı görevine seçildim. Kendime ait muayenemde mesleğimi yapmaktayım. Evli ve bir erkek çocuk sahibiyim.

 • ×

  İlçe Başkanı

  ZEKİ ÇABUK

  Şalpazarı

  15.08.1981 TARİHİNDE SİMENLİ MAHALLESİNDE DÜNYAYA GELDİ İLKÖĞRENİMİNİ ÇAMLICA İLKOKULUNDA BİTİRDİ ORTAÖĞRENİMİNİ SAYVANÇATAK ORTAOKULUNDA TAMAMALADI LİSEYİ AÇIKÖĞRETİMDEN OKUMAYA DEVAM EDİYOR. MESLEKİ HAYATINA 01.01.1999 TARİHİNDEN İTİBAREN ACISU TURİTİK TESİSLERİ ADI ALTINDA AİLE İŞ YERİNİ YÖNETMEKTEDİR. SİYASİ HAYATI AK PARTİ İLE BAŞLAYIP ŞUANDA BAĞLI BULUNDUĞUM AK PARTİ ŞALPAZARI BELEDİYE MECLİS ÜYESİ OLARAK DEVAM ETMEKTEDİR. EVLİ VE ÜÇ ÇOCUK BABASIYIM.